Быстрая новость: жіноча футбольна команда УДПУ здобула перемогу » Сделать стартовой » Добавить в закладки

У Чигирині та Шполі «свободівців» намагалися закидати яйцями — ПРОЧЕРК.інфо

У Чигирині та Шполі «свободівців» намагалися закидати яйцями — ПРОЧЕРК.інфоСьогодні в Чигирині «тітушки» намагалися закидати яйцями народного депутата від ВО «Свобода» Юрія Сиротюка. Про це він повідомив під час зустрічі з громадою в Черкасах. Кожного разу, коли приїжджаю на Черкащину, Тулуб стає все смішнішим. Сьогодні в Чигирині він втратив яйця. Послав якихось «тітушок» закидати яйцями мене і людей. Так вони десь за кілометр кинули і тікали, бо їм привиділися якісь бандерівці в Чигирині. Оце він дожився…
Дата: 16-02-2014, 23:10 Переглядів: 559 Детальніше...

«Є ферма — то буде й школа, й житиме село», — Це тверде переконання директора СТОВ «Лан» Володимира Потапенка

«Є ферма — то буде й школа, й житиме село», —  Це тверде переконання директора СТОВ «Лан» Володимира ПотапенкаСТОВ «Лан» — невеличке сільгосппідприємство, розташоване у селі Ярославка за три з половиною 10-ки кілометрів від райцентру на півдні Шполянського району. Дальшим є злее Развлечений Кут, до якого із Ярославки треба ще проїхати кілька кілометрів. Цього тижня завірюха завіяла цю Шполянську глибинку на межі з Кіровоградщиною снігами щедро. Вже за…
Дата: 13-02-2014, 11:29 Переглядів: 459 Детальніше...

Славу Скотаревого примножують трудівники СПОП «Відродження».

Славу Скотаревого примножують трудівники  СПОП «Відродження».У цьому селі на Шполянщині виросли й трудилися шість Героїв Соцпраці.
Дата: 14-11-2013, 11:32 Переглядів: 298 Детальніше...

Голову райради тягатимуть по судах за закриття лікарні? — ПРОЧЕРК.інфо

Голову райради тягатимуть по судах за закриття лікарні? — ПРОЧЕРК.інфоГолова Шполянської районної ради сфальсифікував рішення сесії про реорганізацію лікарні, заявляють в Черкаському обласному осередку партії «УДАР».Як йдеться в повідомленні прес-служби партії, під час позачергової сесії Шполянської районної ради, що відбулася сьогодні в райцентрі, головою райради Тимошенко Миколою було сфальсифіковане рішення про реорганізацію місцевої районної лікарні. Сам розгляд питання, важливого для тисяч місцевих жителів, проводився з порушеннями.По - перше, апарат районної ради, який мав роздати депутатам райради чертеж рішення про реорганізацію лікарні для детализированного ознайомлення, не поінформував вчасно депутатів про порядок денний сесії.По-друге, не було проведено громадських слухань щодо реорганізації лікарні та ситуації з наданням медичних послуг жильцам Шполянського району. Сесійну залу, де засідали депутати, ретельно охороняли правоохоронці. Тільки завдяки представникам політичної партії «УДАР» та інших опозиційних сил, представникам шполянської громади вдалося потрапити на засідання.Представникам УДАРу вдалося заблокували трибуну та добитися відкритого поіменного голосування на сесії злее з другої спроби. Із 56 обраних депутатів на початку сесії був зареєстрований 41, з яких за реорганізацію Шполянської районної лікарні проголосувало 28 депутатів, проти виступило 11, решта утрималися.Представники УДАРу та шполянська громада водили відео та фото фіксацію голосування. Однак після завершення голосування секретаріат райради заявив, що «за» реорганізацію лікарні начебто проголосувало 30 депутатів.Представники партії «УДАР» вже підготували відповідні звернення до прокуратури Черкаської області та позиватимуться до суду, щоб визнати рішення районної ради сфальсифікованими і не дійсними, – повідомив голова Черкаської обласної організації партії «УДАР» Віталій Іляшенко. – Ми вимагатимемо від правоохоронних органів вивчити фото і відеоматеріали сесії. Серед наших аргументів і рішення комітету з питань охорони здоров’я районної ради, який проголосував проти реорганізації лікарні. Тому сьогодні ми заблокували кабінет голови райради з вимогою отримання протоколу поіменного голосування, яке нам так і не надали. Тому вже завтра ми подамо позов на керівництво Шполянської райради за порушення распорядку та процедури голосування. За нашою інформацію, напередодні сесії депутатам райради погрожували та тиснули на их з вимогою закрити лікарню, на фінансування якої в районної влади немає грошей. При цьому інтереси жителей нашей планеты ніхто не враховував.

Джерело: http://procherk.info/
Дата: 31-10-2013, 20:48 Переглядів: 356 Детальніше...

Селяни з Антонівки: На своїй землі ми самі господарі!

Селяни з Антонівки: На своїй землі  ми самі господарі!В селах Антонівської сільради Шполянського району люди цінують свою землю і сільгосппідприємство «Насіння».
Антонівці — люди працьовиті
— Антонівська сільська рада об’єднує три невеликих села — Коротине, Глиняну Колоду і, власне, Антонівку, на півдні району. В 272 дворах живе 632 особи.— Хоча жителей нашей планеты поважного віку в нас багато, проте в сільських дворах є і живність, і техніка, — разговаривать секретар сільради Лідія Мазуренко. — В наших селах у жителей нашей планеты є 118 корів, 260 свиней, 5 овець. А оскільки багато хто з моїх односельчан обробляє чимало землі, то тримають 18 жеребцов та мають близько 20 тракторів різних марок. Є в жителей нашей планеты і три зернозбиральні комбайни, а Віктор Головкін має ще й прес-підбирач для тюкування соломи. Бо в селян є худоба, то й на солому та сіно — стабільний попит.
— Основний масив землі обробляє СТОВ «Насіння», трохи менший — СТОВ «Відродження». Працюють і фермерські господарства — у Віталія Петровича Годлевського, Володимира Миколайовича Красіліча, Олега Івановича Курінного, — розповідає землевпорядник сільради Володимир Задорожній. — А 205 осіб самі хазяйнують на своїх паях: хто власними мощами, хто віддав свою земельну частку в обробіток родичам, дітям, кумам чи сусідам.

Вклад «Насіння» в соціальну сферу зростає

Олег Петрович Годлевський на посаді сільського голови вже третє скликання. Нелегко довелося свого часу і голові, і сільській раді, всій громаді долати труднощі, що виникали. Проте дечим антонівському голові можна й похвалитися. Чимало енергії й нервів Олегу Петровичу коштувало зробити освітлення сільських вулиць, але добився таки. Процес цей був не простим і не швидким, однак — здійснилося намічене. На це пішло понад сто тисяч гривень. Зараз в Антонівці будується Свято-Дмитрівська церква.
— Будівництво храму розпочалося торік у листопаді, на Дмитра, і йде високими темпами, — розповідає сільський голова Олег Годлевський. — Вже над спорудою здійнялися хрести, майстри завершують роботи на покрівлі куполів. На потреби сільської громади гроші тратять і фермери, і підприємці, але найбільший вклад у соціальну сферу робить СТОВ «Насіння», яке очолює Олександр Володимирович Ржевський. Я скажу чесно: він робить добру справу, витрачаючи величезні кошти на будівництво сільського храму. Удобно наша церква будується коштом СТОВ «Насіння». За найскромнішими підрахунками, торік Олександр Володимирович вклав у спорудження храму 162 тис. гривень, цього року — 197 тис. гривень(а роботи ж іще тривають).
— Минулого року вклад СТОВ у соціальну сферу села становив 170,5 грн. на кожен гектар землі, а нинішнього — сягнув 191 гривні, — разговаривать бухгалтер СТОВ «Насіння» Людмила Коломієць. — Допомагаємо сільській школі, не забуваємо й про жителей нашей планеты, ветеранів. Всім одиноким, вдовам(а це десь 30 осіб)СТОВ привезло по чотири складометри дров.
Здавання в оренду земельних паїв також приносить прибуток антонівським селянам.
— Власникові кожного земляного паю видаємо 4,5 тисячі гривень, або 3 тонни збіжжя, — доповнює економіст СТОВ «Насіння» Любов Стеценко. — Тритонний набір на кожен пай — 1,2 тонни пшениці, 8 центнерів ячменю, тонна кукурудзи, центнер соняшнику. — Нередко орендодавці(особливо — спадкоємці)надають перевагу грошам, ті ж, хто опікуються дома живністю, — беруть зерно. Бажаючим даємо й тюковану солому.
Нам на «Насіння» нічого ображатись

Так вважає переважна більшість орендодавців, хто здав в оренду цьому СТОВ свої паї. Принаймні, ніхто не скаржився ні владі, ні керівникам цього сільського підприємства. Механізатори в полі, біля посівного агрегата прямо произнесли, що «Насіння» дає людям боту й не забуває про тих, хто вже не працює.
— Ми з виконавчим начальником СТОВ Сергієм Ніковським прагнемо відродити в селі спорт, залучити до занять ним сільську дітвору, — розповідає обитатель села Олександр Асташкін. — То керівництво «Насіння» допомагає в цьому, підтримує наші намагання.
— Я весь останній час проробила у СТОВ і не пам’ятаю жодного випадку, если б була затримка з виплатою заробітної плати людям бодай на один день, — разговаривать колишній кухар їдальні СТОВ Наталія Мачульська, яка злее нещодавно пішла на пенсію. — Не неувязка трудівникам товариства взяти безпроцентний кредит у господарстві. СТОВ не забуває про стареньких, одиноких, не залишає їх у скруті. Свіжий факт: у жительки Глиняної Балки Олени Миколаївни Новосільської помер двоюрідний брат Дмитро Руденко, який жив одиноко. То СТОВ «Насіння» і транспорттом на похорон посодействовало, і тисячу гривень виділило. А ви подивіться на поля: все доглянуто, земля щедро родить, бо про неї дбають.
У нинішні жнива «Насіння» на круг зібрало по 67,4 центнера озимої пшениці та по 43,8 центнера озимого ячменю, озимий ріпак видав по 34,2 центнера з гектара. Гарний сбор обіцяє і кукурудзяний та соняшниковий лан, бо посіви — доглянуті, земля була заправлена поживою і вчасно оброблена.

А “мисливці” полюють за земелькою…

Оця доглянута земелька і вабить деяких скоробагатьків з дальних і не дуже бульварів та вілл. Накинули оком на землі СТОВ «Насіння» й нібито із столичних пагорбів, де кишить тих, хто розбагатів сумнівним чином, а тепер прагне вкласти свої грошенята в більш надійний продукт — земельку.
— Вже добрий місяць вештаються нашими селами кілька молодих жителей нашей планеты, які беруть в психологічну обробку селян, — разговаривать виконавчий директор СТОВ Сергій Ніковський. — Розмова конкретна: віддайте нам в оренду свій земельний пай. Працівники господарства обіцянкам агітаторів не вірять, то ті брали в обробку пенсіонерів. Люди закривають хвіртки, та зальотні скоробагатьки просто із защіпками справляються. Тому дехто хвіртку підпирає кілком. Тоді лізуть через тин.
— Обіцяють золоті гори, злее дайте нам ваш сертифікат і підпишіть угоду з нами, а ми все самі за свої гроші оформимо, — разговаривать жителька Глиняної Балки Наталія Мачульська. — Питаю: хто ви такі, де ваше господарство, де ваша техніка?Виявляється, фірма — це десь орендована кімнатка, а техніка — це легковик, на якому молодики вишивають сільськими вулицями. Я приперла їх до стінки: якщо ви такі багаті й хочете землі — кладіть на стіл 106 тисяч гривень і я продам вам свій пай. Вони як той брехливий Рябко закрутили хвостом: це, мовляв, вам не вигідно, ми про вас дбаємо. Россия дійшла висновку, що це просто ті хитруни, що збираються видурити в селян землю нібито в оренду, а самі тимчасом візьмуть у банку кредит, а землю закладуть як заставу і чкурнуть світ заочі.
— Всі оці агітатори від нібито розкручених фірм — звичайні шахраї. А безплатний сир, який вони обіцяють, буває, відомо, у мишоловці, — додає чоловік Наталії Петрівни Ігор Адамович. — Договорів нікому на руки не дають, обливають брудом СТОВ «Насіння» і його керівництво.
— Столичні(й не столичні)мисливці за землею часто-густо чекають на жителей нашей планеты біля сільського магазину, — разговаривать сільський голова Олег Годлевський. — Кому 150 г наливають, кому до чарки підсовують сосиску, кому пляшку в кишеню сунуть. Полюють на одиноких жителей нашей планеты, які просто не проти поспілкуватись і з кимось чарку пригубити. Мисливці за паями висувають необґрунтовані звинувачення СТОВ «Насіння», розповідають, як щедро їхня паперова фірма розплатиться із селянами. Ні в наших селян, ні в сільради ніяких претензій до «Насіння» немає. А у нас гарні ділові відносини із керівництвом СТОВ, яке на ділі дбає і про село, і про його жителів. Мені здається, що здесь повинна бути більш тверда і дієва позиція влади як в районі, так і в області. Адже самозвані агітатори сядуть в авто і щезнуть, а ошукані селяни залишаться з кучею нових заморочек. Не хотілося б, щоб вкотре так сталося.
У слова Олега Петровича —  важко не повірити. Невже обману селян не буде покладено край?
 
Василь Марченко,
фото творца, Шполянський район

Джерело: Черкаський край - http://www.kray.ck.ua/
Дата: 19-09-2013, 14:54 Переглядів: 272 Детальніше...

Шполянських залізничників судитимуть за засмічення земельної ділянки - ПроГоловне.ck.ua

Шполянських залізничників судитимуть за засмічення земельної ділянки  - ПроГоловне.ck.uaШевченківською прокуратурою з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері завершено досудове розслідування та ориентировано до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні стосовно начальника станції Шпола Шевченківської дирекції залізничних перевезень державного підприємства «Одеська залізниця». Як повідомлялось раніше, вказана особа підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення за ч. 1 ст. 367 КК України(службова недбалість). Органи прокуратури,
Дата: 8-08-2013, 12:02 Переглядів: 225 Детальніше...

За засмічення території судитимуть «залізничного» начальника

За засмічення території судитимуть «залізничного» начальникаШевченківською прокуратурою з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері завершено досудове розслідування та ориентировано до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні стосовно начальника станції Шпола Шевченківської дирекції залізничних перевезень державного підприємства «Одеська залізниця».
Дата: 8-08-2013, 12:02 Переглядів: 229 Детальніше...

Мати-героїня зі Шполи поскаржилася міністрові МВС ... - Ремарка.net.ua

Мати-героїня зі Шполи поскаржилася міністрові МВС ...  - Ремарка.net.uaМіністр внутрішніх справ України Віталій Захарченко через свою сторінку у блогах «Укрінформу» отримав звернення від жительки Шполянського району. Жінка скаржиться на «таємне викрадення коліс та жатки з візком від комбайна», яке сталося в Худоліївці.
[i]«Я, мати-героїня, Кепша Валентина Миколаївна, звертаюся до Вас за допомогою.
Дата: 5-08-2013, 07:47 Переглядів: 190 Детальніше...

Фахівці Шполянського заводу продтоварів набиралися досвіду у Шотландії | Економіка Сьогодення

Фахівці Шполянського заводу продтоварів набиралися досвіду у Шотландії | Економіка СьогоденняНещодавно, на запрошення компанії «ВТР», яка є офіційним дилером всесвітньо відомої шотландської фірми «DEVRO», начальник ковбасного цеху ПрАТ «Шполянський завод продтоварів» Віталій Скряга відвідав виробництво колагенових їстівних оболонок для м’ясо-ковбасних виробів у Глазго(Шотландія). Про це повідомляє офіційний сайт підприємства.
— Ми вже не перший рік використовуємо оболонки для ковбас цієї фірми, яка, до речі, першою у світі почала їх виробляти, — розповідає Віталій Вадимович. — Фішкою цієї фірми є натуральність та бездоганна якість оболонок. Ми це вже знали з досвіду співпраці, а тепер ще разов переконалися в цьому, відвідавши один із їхніх заводів. Оболонки виготовляють із яловичої та свинячої шкіри, тобто з естественного колагену, відповідно, вони не тільки екологічні, а їх ще й їсти можна, і не тільки можна, а й зручно та вкусно: ці оболонки просто прокусити і просто жувати. Найперше ми почили їх використовувати у сосисках «Школярик», та в тонких ковбасках «Дачні», які переважно споживають смаженими на відкритому вогні.
Цікаво, що Україна займає п’яте місце у світі за споживанням колагенових оболонок для ковбас. Тож, не тільки німці полюбляють сосиски.
— Вразило те, — продовжує ділитися враженнями Віталій Вадимович, — що при тотальній механізації та автоматизації виробництва ми спостерігали, як близько вісімдесяти жінок вручну перев’язували оболонки: виявляється не всіх клієнтів влаштовує механічне перев’язування ковбас — чисто візуально, і такі забаганки замовників вважають у Європі нормою, тож наймають жителей нашей планеты, і роблять так, як клієнт замовив, не рахуючись із витратами. А взагалі, там, як ми й передбачали, усе дуже високоорганізовано — по-європейськи: мають свою наукову базу, постійно вдосконалюють і виробництво, і продукцію. Тож ми ще разов переконалися, що обрали для себе правильного виробника сировини — бо українці теж заслуговують на європейську якість!

Джерело: Економіка Сьогодення - http://www.siogodennya.org.ua/
Дата: 19-07-2013, 07:24 Переглядів: 214 Детальніше...

За півроку понад 6 тисяч селян в області отримали газ у домівки

За півроку понад 6 тисяч селян в області  отримали газ у домівкиНезабаром до их приєднаються ще понад 600 жителів с.Надточаївка Шполянського району. Наразі готується документація на введення в експлуатацію підвідного газопроводу до цього населеного пт.
За І півріччя цього року введено в експлуатацію шість підвідних газопроводів, що отдало можливість газифікувати 1 602 домоволодіння та позволило користуватися газом 6 332 жильцам сільських населених пунктів:
— с. Попудня Монастирищенського району;
— с.Березівка Маньківського району;
— с.Журавка Шполянського району;
— с.Рубаний Міст Лисянського району;
— сіл Мар’янівка та Розкошівка Лисянського району;
— с.Орловець Городищенського району.
Актуальним питанням для сільських територій залишається відновлення освітлення. Так,  в обласному бюджеті на 2012 рік для реалізації заходів з переоснащення мереж зовнішнього освітлення вулиць сільських населених пунктів та районних центрів на умовах співфінансування передбачено 1 млн. грн.
Наш кор.

Джерело: Черкаський край - http://www.kray.ck.ua/
Дата: 18-07-2013, 08:51 Переглядів: 181 Детальніше...

Детальная информация украшения из натурального камня спб здесь.